هارد اکسترنال

هارد اکسترنال

گاهی شرایط پیرامون و محیطی که در آن کار می کنیم، تاثیر زیادی در انتخاب محصول آینده مان دارد. افرادی که اهل سفر و ماجراجویی هستند و مایل هستند همواره هاردی  همراه خود داشته باشند. اما احتمال نفوذ آب یا وارد شدن ضربه به آن ها می تواند پایانی بر عمر مفید این دستگاه ها باشد. در این گونه شرایط هارددیسک هایی که دارای گواهینامه های نظامی هستند می توانند بهترین انتخاب برای این افراد باشند. ای دیتا (ADATA) از جمله شرکت هایی است که برای کاربری های گوناگون، حافظه های HDD مختلف تولید می کند. هارددیسک HD710M ازجمله هاردهای باکیفیتی است که گواهینامه ی نظامی MIL-STD-810G دارد که با ظاهر نظامی آن همخوانی دارد.

هارد اکسترنال
هارد اکسترنال

مقاوم اما زیبا

خیلی ساده بگوییم، هارد اکسترنال adata hd710m بر مبنای سری HD710 طراحی و تولید شده است. این هارد درست مانند HD710 در برابر نفوذ آب، گردوغبار، شوک و ضربه مقاوم است. HD710M به خاطر وجود این همه مقاومت و استحکام، موفق به کسب گواهینامه ی نظامی MIL-STD-810G شده است. به نوعی این محصول ، هارد اکسترنال آنتی شوک می باشد.

هارددیسک مقاوم

اما تنها تفاوت هارد اکسترنال ضد ضربه adata HD710M  با HD710 مربوط به طرح نظامی یا به اصطلاح آرمی (Army) است تا حس مقاومت و خشونت بیشتری داشته باشد. وجود پسوند M در آخر نام این هارد هم به خاطر همین موضوع است و نشان دهنده ی کلمه ی Military است. این هارددیسک قادر است حداکثر تا عمق ۱٫۵ متر و مدت زمان ۳۰ دقیقه در آب از خود مقاومت نشان دهد. علاوه بر این، HD710M قادر است در اثر سقوط از ارتفاع ۱٫۸ متری جان سالم به در برد.

هارد اکسترنال
هارد اکسترنال

مقاومت هارد ADATA

معمولا سازندگان برای مقاوم کردن دستگاهشان در برابر ضربه، ظاهر زیبای آن را قربانی کارایی می کنند. اما این موضوع در مورد HD710M صدق نمی کند. این هارددیسک باوجود آن که محصول مقاومی به حساب می آید، اما ظاهر زیبا و جذابی دارد. به غیر از طرح نظامی، در مرکز این هارد لایه ای از فیبر کربن وجود دارد. همچنین در پوشش خارجی این هارد، یک شیار وجود دارد که کابل USB در آنجا تعبیه شده است. گرچه این کابل طول بسیار کوتاهی دارد، اما می تواند راه حل بسیار مناسبی برای کاربران باشد.

سرعت خواندن و نوشتن قابل قبول

همان طور که می دانید هارددیسک های شرکت ای دیتا با نرم افزارهای کارآمدی همراه شده اند که از این نرم افزارها می توان به HDDtoGo و OStoGo اشاره کرد. ابزار HDDtoGo امکان هماهنگ یا یکسان سازی اطلاعات، ایمیل ها یا لینک های موردعلاقه را برای شما فراهم می سازد و قابلیت های مفید دیگری برای هارددیسک های ای دیتا به همراه دارد که با نصب نرم افزار می توانید از آن ها بهره مند شوید. نرم افزار امنیتی نورتون ۲۰۱۱ (نسخه ی آزمایشی ۶۰ روزه) از اطلاعات شما در برابر ویروس ها و دیگر فرآیندهای مضر محافظت می کند. با ثبت نام آنلاین در سایت ای دیتا می توانید از این نرم افزار به صورت رایگان برخوردار شوید. سرعت چرخش قسمت الکترومکانیکی این مدل ۵۴۰۰ دور بر دقیقه است که کاملا مناسب است. علاوه بر این، حداکثر سرعت انتقال دیتا، ۵ گیگابیت بر ثانیه است که به وسیله ی درگاه USB3.0 انجام می شود. البته این سرعت، استاندارد درگاه USB 3.0 است که مطمئنا سرعت انتقال دیتا در این هارد اندکی کمتر از این میزان خواهد بود.

هارد اکسترنال
هارد اکسترنال

بنچمارک هارد

سرعت خواندن و نوشتن این هارد دیسک با توجه به درگاه USB 3.0 آن کاملا قبول است. طبق نتایج به دست آمده از بنچ مارک ATTO، سرعت خواندن متوالی در این هارددیسک، ۱۱۲٫۵ مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن آن ۱۱۲ مگابایت بر ثانیه است.

ارزشمند در برابر قیمت

اگر در محیطی کار می کنید که به یک حافظه ی جانبی مقاوم در برابر ضربه و نفوذ آب احتیاج دارید، هارد دیسک HD710M محصول بسیار خوب و ارزشمندی است. این محصول شرکت ای دیتا، طراحی بسیار زیبایی دارد و طرح نظامی آن، جلوه ای از استحکام و تا حدی خشونت به آن بخشیده است و آن را به یکی از بهترین هارد اکسترنال های بازار تبدیل کرده است. این هارد دیسک برای افرادی که به طورکلی ترس از آسیب رسیدن هارد خود در اثر ضربه دارند، محصول بی نظیری است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید