چه نوع فلزیاب یا طلایابی بخریم که پشیمان نشویم؟

اغلب دغدغه کسانی که قصد تهیه سیستم های فلزیاب و یا گنج یاب را دارند، کارکرد درست، مدار های دقیق و همین طور قیمت ایده آل است. قطعا قیمت پایین نشان از کیفیت پایین می دهد. در مقابل گرانی بی دلیل نیز شما را با ضرر های مالی روبرو خواهد کرد.

فراموش نکنید که دستگاه های فلزیاب و طلایاب بر اساس تکنولوژی و نوع فعالیت، ابعاد و حتی طراحی و مدار با یکدیگر متفاوت هستند. هر کدام از آن ها قیمت گذاری خاص خود را دارند و وقتی کار شما برای یافتن فلز و یا طلا آسان تر می شود قطعا در این دستگاه ها تکنولوژی های جدید تری به کار رفته است و در نقطه مقابل هزینه این دستگاه ها به مراتب بالا تر است.

مدل هایی مانند شعاع زن، می توانند شعاع را به صورت نامنظم و در یک گستره به طور مثال یک هکتاری مشخص کنند، اگر نقطه مد نظر شما در دسترس بوده و محدوده ای کوچک است، عموما این دستگاه کاربرد نخواهد داشت.

بهتر است به فکر مدل های نقطه زن باشید که بر اساس تغییرات امواج فرکانس می توانند نقطه کاملا دقیق و هدف را تعیین کنند.

انواع گنج یاب های موجود در بازار

مدل های زیادی در بازار ایران گاه با نام های جعلی برند های بزرگ و معتبر به فروش می رسند، شما برای تایید اصل بودن این دستگاه ها می توانید فروشگاه های بزرگ خارجی مانند آمازون و حتی سایت های رسمی شرکت های تولید کننده انواع دستگاه های فلزیاب را بررسی کنید.

فلزیاب ها و گنج یاب های وی ال اف تفریحی، مدل های پی آی، تی آر که امکان ارسال و دریافت را دارند در تکنولوژی های به کار رفته تفاوت های زیادی دارند. برخی از این مدل ها تنها برای یافتن انواع فلزات زیر زمین به کار می روند و دقت آن ها حتی به کم تر از چهل درصد می رسد. این مدل ها همان طور که انتظار می رود قیمت پایینی دارند.

در بخشی دیگر از بازار سیستم هایی با قیمت بالا در اختیار شما قرار می گیرند. البته جدیدا امکان اجاره این دستگاه ها برای مدت زمان کوتاه نیز فراهم است که پیشنهاد نمیشود.

ابتدا باید بدانید که شما چه انتظاری از یک دستگاه فلزیاب یا گنج یاب یا طلایاب دارید. اگر قصد تنها یافتن طلا است نباید فراموش کنید که این دستگاه ها نسبت به مدل های معمولی فلزیاب گران تر هستند، امکان تشخیص نوع فلز که عموما طلا مد نظر خواهد بود را دارند.

ویژگی ی های یک طلایاب و فلزیاب خوب

در مورد ویژگی های انواع فلزیاب ها و گنج یاب ها باید بگوییم که عموما بیشتر کاربران این دستگاه ها چند نکته را مد نظر دارند و ترجیح می دهند بر اساس این ویژگی ها و مقیاس ها این دستگاه ها را بخرند.

اول این که ضریب نفوذ باید در دستگاه طلایاب مربوطه بالا باشد که کار شما آسان تر انجام شود، فارغ از این که فلز در چه عمقی نهفته است، نخست وجود آن تشخیص داده شود. در مقابل باید بتوان طلا و یا غیرطلا بودن آن را نیز بررسی کرد.

برخی مدل ها نظیر SuperSense  و Alpha SX7000  تفکیک جاست گلد دارند که بسیار می تواند به کاربر در پیدا کردن طلا کمک کند.

برخی مدل ها وقتی عمق کمی از حد معمول بیشتر می شود در سیستم طراحی و الگوریتم خود اشتباهات زیادی را بروز می دهند.

بهتر است برای انتخاب و خرید طلایاب و گنج یاب از نظر های تخصصی افراد آشنا به این سیستم ها استفاده کنید. در تمام بازار های دنیا افراد سودجو به دنبال راهی برای فروش سیستم های پرنقص با قیمت گزاف هستند.

تشخیص اصل بودن طلایاب

یکی دیگر از ویژگی های دستگاه های طلایاب سایت  garrett.com، پکیجی است که توسط فروشنده و در کنار سیستم اصلی در دسترس شما قرار می گیرد، هولوگرام روی بسته بندی، دفترچه راهنما و موارد این چنینی می توانند مشخص کنند که دستگاه توسط یک برند مشخص و با هدف فعالیت در بازار جهانی طراحی شده است.

فرکانس بالا در این دستگاه ها نیز بسیار مهم است، این مسئله را زمانی متوجه می شوید که نیاز به استفاده از فلزیاب ها در خاک نرم باشد.

www.worlddetector.com

توجه کنید که ظاهر خوب این دستگاه ها نشان کیفیت آن ها نیست، برخی مدل ها نمایشگر های بزرگی دارند که قطعا این فاکتور را باید از ذهن خارج سازید. مسئله میزان دقت و همین طور در مدل های نقطه زن، تعیین دقیق لوکشین خواهد بود.

در دستگاه های طلایاب مدل های PI  و     Just Goldهمیشه جز گزینه های برتر هستند.

Related Posts